KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16003518
*
nr 1600 3518
Dan Wirén
(f. 1951), Sverige
Oljemålning, 2 st, Abstrakt. Signerad, daterad - 61. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 53x76 cm
Kondition: färgbortfall
Dan Wirén, svensk målare född 1951.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 februari 2024
kl 18:37:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/2 23:36:42
1
350 kr
24/2 09:50:45
2
400 kr
26/2 13:13:42
3
600 kr
26/2 18:30:34
4
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: abstrakt dan wirén olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30
*
Dan Wirén
Kondition: färgbortfall
Dan Wirén, svensk målare född 1951.
nr 1600 3518
Dan Wirén
(f. 1951), Sverige
Oljemålning, 2 st, Abstrakt. Signerad, daterad - 61. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 53x76 cm
Kondition: färgbortfall
Dan Wirén, svensk målare född 1951.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 februari 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/2 23:36:42 | 1 | 350 kr |
24/2 09:50:45 | 2 | 400 kr |
26/2 13:13:42 | 3 | 600 kr |
26/2 18:30:34 | 4 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: abstrakt dan wirén olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30